Cami Görevlilerimiz

mehmet-atalay

Mehmet ATALAY-Uzman İmam-Hatip

1977 Yılında Samsun/Kavak ilçesinde doğdu. İlkokulu 1988 yılında Samsun/Atakum ilçesi Seyfi Demirsoy İlkokulunda tamamladı.

1990 yılında Ondokuzmayıs İlçesi Yeşilköy Kur’an Kursunda Hafızlığı tamamladı. 1996 yılında Samsun İmam-Hatip Lisesinden mezun oldu. 1997 yılında Samsun Merkez Sarayköyü’nde İmam-Hatip olarak göreve başladı. Sırasıyla 2000-2002 yılları arasında Çetinkaya Mescidi, 2002-2006 yılları arasında Köy Hizmetleri Camii, 2006-2012 yılları arasında DSİ Camii‘nde İmam-Hatip olarak görev yaptı. Askerlik görevini 2007 yılında Erzincan/Kemaliye ilçesinde kısa dönem jandarma çavuş olarak tamamladı.

2006 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini, 2010 yılında Aşık Kutlu Eğitim Merkezinde altı aylık tashih-i Huruf Kursunu tamamladı.  2011 yılında Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Ondokuzmayıs Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dini Danışmanlık ve Rehberlik Anabilim Dalında (Üniversite Camilerinde Sosyal Din Hizmetleri ve Rehberlik Uygulamaları) konulu projesini tamamladıktan sonra,  aynı enstitüde Din Eğitimi Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

2012 yılında Diyanet İşleri Başkanlığının açtığı Uzman İmam-Hatiplik sınavıyla Uzman İmam-Hatip Unvanı aldı. 2012 yılından itibaren Ondokuzmayıs Üniversitesi Kampüs Camii’nde Uzman İmam-Hatip olarak görev yapmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır.


İrfan UÇAR-Müezzin-Kayyım

19 Ağustos 1984 tarihinde Samsun’un Alaçam ilçesine bağlı Karahüseyinli Köyü’nde doğdu. İlkokulu kendi köyünde tamamladı. Ardından Samsun’un Bafra ilçesinde bulunan Aktekke İhsaniye Kur’an Kursu’nda Hafızlık eğitimini tamamladı. Aynı ilçede ortaokulu ve liseyi bitirdi. 2007 yılında Şanlıurfa’nın Halfeti İlçesinde Müezzin Kayyım olarak göreve başladı. 2009 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kampüs Camii’ne Müezzin Kayyım olarak naklen tayin oldu. Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladı. Şu an Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dini Danışmanlık ve Rehberlik anabilim dalında yüksek lisans yapmaktadır. 9 yıllık din görevlisi olan İrfan UÇAR evli ve bir çocuk babasıdır.

 

Recep ÇAYLAN-Müezzin-Kayyım

20 Aralık 1989 tarihinde Samsun’un Atakum ilçesine bağlı Çatmaoluk Köyü’nde doğdu. İlkokulu ve ortaokulu kendi köyünde tamamladı. 2007 yılında Samsun Merkez İmam Hatip lisesini bitirdi. 2010 yılında Samsun’un Kavak İlçesinde İmam Hatip olarak göreve başladı. 2013 -2015 yıllarında yurtdışı görevinde bulundu. 2014 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ndeki lisans eğitimini tamamladı. Askerlik görevini 2016 yılında İstanbul/Beşiktaş Merkez Komutanlığında kısa dönem olarak tamamladı. 2017 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kampüs Camii’ne Müezzin Kayyım olarak naklen tayin oldu. Halen Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kampüs Camii’ndeki görevine devam etmekte olan Recep Çaylan evli ve üç çocuk babasıdır.

 

Paylaşmak Sünnettir:

Bir Yorum

  1. 1

BİR YORUM YAZIN