Aleyküm selam hoşgeldin, biz de seni bekliyorduk 😊 Kısacık bahsedelim Câmiakademi nedir, imkanlarımız nelerdir, gönüllü olunca neler yapabilirsin;

Nedir bu Câmiakademi? Kimileri akademi der, kimisi için samimi arkadaşlıklar kurma ortamıdır, kiminin vazgeçilmezi… Câmiakademi, Diyanet İşleri Bakanlığı’nın ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin bilgileri dahilinde, OMÜ Kampüs Camii’nde kurulmuş öğrenci odaklı bir dernektir. Dernek deyince sıkıcı bir şey gelmesin aklına; gençler tarafından, gençler için projeler, etkinlikler, faaliyetler düzenliyoruz. Yani bu projenin merkezinde sen varsın ve seninle tanışmak için can atıyoruz, Genç Ofis’imize veya Hanımeli Gençlik Merkezi’mize çay içmeye bekleriz, olmazsa biz size geliriz. Fazlası için: Hakkımızda.

Neler Yapar? Câmiakademi olarak gençlerin ilgisini çekebilen bütün projelere talibiz.
Bu zamana kadar Okuma Grupları, Kısa Film Atölyesi, Karate Kursu, Radyo Yayını, Kadın, Evlilik ve Aile Sohbetleri, Kandil ve İftar Programları, Teknik Geziler gerçekleştirdiklerimizden bazıları.
Mevcut projelerimizi ve faaliyetlerimizi üst menüden görüntüleyebilirsin.

İmkânlarımız neler? Merak edilen kısma geldik.
Mekan olarak; Hanımlara özel Gençlik Merkezimiz, Beyler için Etüt Salonumuz ve Genç Ofisimiz’de çalışmalar yapmaktayız.
Prodüksiyon ekipmanı olarak; profesyonel fotoğraf makinesi + makro çekim lensi, Video Kamera + tripod, yeşil perde + sahne ışıkları, profesyonel mikrofon ve aksiyon kamerası imkanlarımız mevcut.
Maddî olarak; Câmiakademi tamamen gönüllü bağışlar ve çalışmalarla ilerleyen bir dernektir. Detayları dernek sayfamızdan öğrenebilirsin.

Bu imkânları kimler kullanacak peki? Elhamdülillah bolca imkânımız var, ama bunları tam performans değerlendirememenin burukluğu ile insan ihtiyacı içerisindeyiz. Öğrencilerden oluştuğumuz için bilgiden ziyade ilgili olmaya önem veriyor, “bilmiyorum” diye bir mazeret kabul etmiyoruz. Buyurun beraber öğrenelim:
Fotoğraf çekme, kısa videolar hazırlama,
Photoshop, After Effects vs kullanma,
Afişler hazırlama,
Yazı yazma, karikatür çizme,
WordPress, Analytics, AdWords kullanma
ve Organizasyonlarda aktif rol alma
noktalarında gönüllülük esası ile arkadaş arıyoruz. “Şunu neden yapmıyoruz” diyen proje odaklı kişiler ile acil tanışmak isteriz 😊

Bazı gönüllülerimizden notlar:
Buluşma yeri olarak Camii’yi belirleyen gençlerin olduğu bir toplumdan ümitler hiçbir zaman tükenmeyecek.
Camiakademi faaliyetlerinde yer alan bir kardeşiniz olarak, İman ve Aksiyon kitabını Camiakademi vesilesiyle okudum, kendimi üstadın fikri içerisinde yaşarken buldum, başımı okşamışcasına hissettim. Hakikat ölmezmiş. Necip Fazıl ile hayal ortağı olmak… Hamdolsun.
Cami gibi mekanlarımız artık gençlerimizin , geleceğimizin buluşma noktası olması gerekiyor . Bu yolda bir nebze katkımız olursa ne mutlu bize …

Sen de Ziyaretçi Defteri’mize bir not düşebilirsin.

Burada internet sitemizde ise üniversitemiz başta olmak üzere gençlerin her konudaki denemelerine yer vermeye çalışıyoruz. Aynı zamanda çalışmalarımızdan kesitler paylaşıyoruz. Çalışmalarımızla ilgili daha fazla fotoğraf ve bilgi almak için bizi takip etmelisin!

Her türlü konuda iletişime geçebilirsin. Derslerinde, işlerinde başarılar. Allah’a emanet ol.

 

Tüm yazılar:

Paylaşmak Sünnettir: