Haber

Mezuniyetten Sonra

  • OMÜ Kampüs Camii, Geleneksel Mezuniyet Yemeği gerçekleşti. Üniversite öğrenimi sırasında, yaşamın farklı noktalarında, farklı hissiyatlar etkisinde mutlak sığınak olan camiden, mabedli gençler olarak, hayatın yeni bir etabına mabedin duası ile veda ettiler. Farklı fakültelerden, farklı bölümlerden gençliğin buluştuğu, üniversite sürecinde mekan bildiği, muhabbet kurduğu, tebessüm ettiği, dertleştiği, arayış ve yönelişini sorguladığı, yön verdiği mabedin genç ve aziz erleri, mezuniyetten sonrası için son ders niteliğinde olan programımıza teveccüh gösterdiler.
  • Serbest kürsüde mabedi yaşayanların dilinden dökülen, yaşadığı, aklın ve kalbin yaşadıklarını, üniversite sürecini ve caminin hayatlarındaki yeri ve cami ile münasebetlerine , hatıralarına dair duygularını samimi bir biçimde anlattılar.
  • ”Bizler Adem’in çocukları olarak yeryüzünde insanın hayat rehberi olan, Allah’ın insana yaşam kılavuzu olarak belirttiği Kur’an ve  örnek insan, peygamberin sünneti ile hayata bakmayı ve yaratılışı anlamayı hedef edinenler olarak, Mezuniyetin bizlere Mes’uliyet getirdiği bilincini taşıyoruz.
  • Aklın ortaya koyduğu fen ve teknolojinin ötesinde, akıl mucizesini merak edenler, akıl sanatını keşfetmek isteyenleriz. Yaratılış sanatı ve yaşamı bilmekle, ömür sürecinde insan olmanın hakkını vereceğimiz kanaatindeyiz.”

 

Paylaşmak Sünnettir:

İlginizi Çekebilir

BİR YORUM YAZIN