Haber

Ümmetin Anneleri Seminerleri Başlıyor!

Yüreklere umut yeşerten, gücümüzü onlardan aldığımız; rahmeti, merhameti, insanlığı, adanmışlığı onlarda gördüğümüz, Rabb’ine kendilerini teslim etmiş Anneler;

Ümmetin Anneleri!

Firavun’un sarayından cennet köşklerine uzanan bir dik duruş hikayesi. Firavun’un zevcesi Asiye binti Muzahin’in metanet ve bedellerle dolu hayatı…  “Hz. Asiye”

Allah’ın rızasına ermenin ve vuslata kavuşmanın; ahlâk ve iman şahikalarından Meryem binti İmran’ın bu yoldaki serüveni; Hz. Hanne’nin duasının vesilesiyle, gencecik bir peygamber annesinin mucize ve sabırla dolu yaşamı… “Hz. Meryem”

Neden, nasıl, niçin barındırmadan bir teslimiyet. Bir tebessüm, bir bakış, bir vakar ve koşulsuz teslimiyet misali, İslam’ın ilk şahidi asaletli kadın… “Hatice binti Hüveylid”

Peygamber(as)’in en nadide gülü, ahlâkı ile örnekliği ile cennet hanımlarının efendisi… Rasullullah’ın canı canından kanı kanından olan son yadigar, “Babasının annesi”… “Fatımatü’z Zehra”

 

Vakar ve teslimiyet timsali olan ümmetin annelerini anlatacağımız bu projemiz dört haftalık bir çalışmadır. Her hafta farklı bir hocamızın anlatımıyla hayat bulacağımız, annelerimizi daha yakından tanıma fırsatı elde edeceğimiz bu programlara siz değerli hanım kardeşlerimizi de bekleriz.
*Programımız hanımlara yöneliktir.
*Mekan olarak OMÜ Kampüs Camii Câmiakademi Hanımeli Gençlik Merkezi kullanılacaktır.

Program kapsamında işlenecek konu başlıklarımız ve program takvimimiz:
Bu etkinliği takvimine ekle: 

  • 21 Şubat: Hz.Asiye – Elif SOBİ Hanım ile
  • 28 Şubat: Hz.Meryem – Mevlüde OCAK Hanım ile
  •   7 Mart: Hz.Hatice – Rabia Merve KATİ Hanım ile
  • 14 Mart: Hz.Fatıma – Filiz KÖSEOĞLU Hanım ile işleyeceğiz.

Hanımlara özel projeler için Câmiakademi Hanımeli’ni takipte kalın!

 

Paylaşmak Sünnettir:

İlginizi Çekebilir

BİR YORUM YAZIN