İslam

Ya Rasulallah

Ya Rasulallah,

Gittin boşluğa düştük. Bir karanlık kapladı ümmeti. Sanki her yer düşman istilasında. Sanki güneş bir daha doğmayacak. Zulümattan nûra çıkamayacağız sanki.

Ya Rasulallah,

Bütün güçler birleşmiş İslâm’ı vuruyor. Müslümanın dişi bile İslâm’a geçiyor. İslâm’ı yok etmek istiyor. Bilmiyorlar ki ey Allah’ın Rasûlu, Allah nurunu tamamlayacak. Bilmiyorlar ki bu dini kimse çökertemeyecek.

Ey Fâtıma’nın Babası,

Gelsen de yine Fâtıma’lar, Zeyneb’ler yetiştirsen. Ahlak âbideleri bacılarımız olsa. Kur’an’a göre kapanan, İslâm kızları olsa.

Ey Hatîce’nin Eşi,

Bir uğrasan dünyamıza da eş nasıl olunurmuş, koca nasıl olunurmuş, ev nasıl idare edilirmiş bir göstersen.

Ey Ebû Bekr’in can dostu,

Bütün nurunla ruhumuza dokunsan da arkadaş nasıl olunur, dost nasıl olunur, kardeş nasıl olunur bir göstersen.

Ey Mus’ab bin Ümeyr’in öğretmeni,

Bedenimize bir dokunsan da genç nasıl olunurmuş göstersen. Bize, gece gündüz demeden, dur durak demeden, “Şimdi biraz dinleneyim.” demeden, ümmet için, İslâm için çalışmayı öğretsen.

Ümmet için sabah akşam yorulmayı öğretsen. En sonunda sonuç alamasan bile, yarın öldüğün zaman, Allah sana sorduğunda “Bana ne getirdin ey kulum?” dediği zaman, “Ya Rabbi, bir şey getiremedim ama, bir sonuç alamadım ama Senin için yoruldum, Senin için yemeğimden vazgeçtim, Senin için uykumu böldüm, Senin için gecem gündüzüm olmadı” diyebilmeyi bize öğretsen.

Ya Rasulallah,

Tekrar gelsen de, “Allah’a itaat edin, bana itaat edin” desen. Uhud’da, bütün ümitlerin kırıldığı zamanda “Bana gelin, ben Rasulullah’ım, işte buradayım.” diye haykırsan. Göstersen bize kurtuluşun Allah ve Rasûlu’ne ittibada olduğunu.

Ey Efendiler Efendisi! Özledik Seni. Gel de bir dokun bedenimize, gel de gir ruhumuzun derinliklerine, gel de Allah’ı anlat bize…

Salat ve selam Efendimiz’e, O’nun Ashabına, Ehl-i Beytine olsun.

Velhamdülillâhi Rabbil Âlemin.

Resim: kemalozer

Paylaşmak Sünnettir:

İlginizi Çekebilir

BİR YORUM YAZIN