İslam

Yol Haktır, Zafer Muhakkaktır.!

Bismillah…

Bir gecem olsun ki haktan yana olmayan. Bir gecem daha feda olsun hak yolunda insanlığa haykıran.

Haykırışıma nereden başlasam, hangi zulmü, hangi haksızlığı konu edinsem? Ya diğeri kızarsa neden benim için de haykırmadın diye? Bahane mi bu? Hayır, hayır biliyorum, benim haykırışım sonlu değil ki bahaneler sonsuz olsun.

Şu dünyanın her bir toprağında zulme uğrayan, haksızlığa uğrayan, dışlanan, ezilen canlar var. Biliyoruz, işitiyoruz, anlıyoruz acıları, çekiyoruz acıları. Biz biliyoruz, biz yaşıyoruz fakat kulağını hakka tıkayanlar, helali görünce gözünü yumanlar, dilini doğruya kelepçeleyenler, onlar bilmezler.

“Andolsun biz, cinler ve insanlardan, kalpleri olup da bunlarla anlamayan, gözleri olup da bunlarla görmeyen, kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını cehennem için var ettik. İşte bunlar hayvanlar gibi, hatta daha da aşağıdadırlar. İşte bunlar gafillerin ta kendileridir.” (Araf: 7/179)

Aslında onlar da temizlerdir haklarını almamak lazım. Taş yüreklerini törpüler, menfaatlerini cilalar, çıkarlarını, pis hayallerini yeşertir masrafını da bedelini de mazlumlara ödetirler, acımasızca sefa sürerler. Vicdanı olan böyle yapmaz, yapamaz. İşte onlar “gafiller”.

“İşte onlar, Allah’ın; kalplerini, kulaklarını ve gözlerini mühürlediği kimselerdir. İşte onlar gafillerin ta kendileridir.” (Nahl: 16/108)

Velhasıl bu dünyada mazlum olanın sefada gözü yoktur, kendine ait olmayan hiç bir toprakta yaşamak istemez, hakkı olmayan hiç bir lokmayı ağzına sürmez, ona saldıranı güzellikle karşılar, o Allah’tan başkasını yâr edinmez.

“(Bunlar), ‘Rabbimiz, biz iman ettik. Bizim günahlarımızı bağışla. Bizi ateş azabından koru.’ diyenler, sabredenler, doğru olanlar, huzurunda gönülden boyun büküp divan duranlar, Allah yolunda harcayanlar ve seherlerde (Allah’tan) bağışlanma dileyenlerdir.” (Al-i İmran: 3/16-17)

Dokunmayın mazlum canımıza, almayın ahımızı, sürmeyin pis ellerinizi üstümüze. Sefayı süren sürsün ama cefa vermesin çevresine. Kimin hakkı var da masum birine menfaati yüzünden zarar veriyor. Hangi kitapta yazıyor hangi? Haktan yana olmayan ne yaşanıyorsa bize dokunmasın, bizi incitmesin, bize zarar vermesin. Sahi “Bana dokunmayan yılan bin yaşasın” diyenler dokundu hep bize. Sinsi sinsi sömürdüler bizi. Sefalarıyla cefaya dokundular. Onlar mazlumları sefalarıyla dışladılar, ezdiler!

“Size bir iyilik dokunursa, bu onları üzer. Başınıza bir kötülük gelse, ona sevinirler. Eğer siz sabırlı olur, Allah’a karşı gelmekten sakınırsanız onların hileleri size hiçbir zarar vermez. Çünkü Allah onların işlediklerini kuşatmıştır.” (Al-i İmran: 3/120)

Şimdi mazlumun cefasını, sefasına malzeme edenler! Şunu iyi bilesiniz;

İsterseniz her bir karışa fitne koyun, fesat koyun, terör koyun ama yaptıklarınız yanınıza kâr kalmayacak!

Oyununuz, belki dünyada değil fakat Cehennemin koynunda son bulacak, Cehennem azabı sizlere hak olacak!

Sizin için sıradan bir “oyun” amma bizim için koskoca bir “dava” bu. Siz batıla tabisiniz, biz Hakka tabiyiz. Siz batıl menfaatlerinize teslim olurken, biz bu davanın mutlak sahibine teslim olduk. Ve bu kutsal davanın kazananı biz olacağız Allahın izniyle.

“O, sana Kitab’ı hak ve kendisinden öncekileri doğrulayıcı olarak indirdi. O, daha önce Tevrat’ı ve İncil’i insanlar için birer hidayet olarak indirmişti. Furkan’ı da indirdi. Şüphesiz, Allah’ın ayetlerini inkar edenler için şiddetli bir azap vardır. Allah mutlak güç sahibidir, intikam sahibidir.” (Al-i İmran: 3/3-4)

Azim olan Allah doğruyu söyledi…

manzaralı yol

Resim: Arwel Hughes

Paylaşmak Sünnettir:

İlginizi Çekebilir

BİR YORUM YAZIN