Ziyaretçi Defteri

CÂMİAKADEMİ hakkında düşüncelerinizi ve görüşlerinizi, eğer aramızda bulunmuş iseniz Câmiakademi’nin size kattıklarını, anılarınızı, deneyimlerinizi, beraber yaşadıklarınızı burada bizimle paylaşabilirsiniz.

Ayrıca Facebook veya Google üzerinden puanlayarak da düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Paylaşmak Sünnettir:

14 Yorum

 1. 1

  İlk kez camide kalacaktık. Mihrabın hayallerini kurmuştum günlerdir.Heyecandan saflaşmış, neler yapacağımızı düşünmekten, etraftan yöneltilen soruları duyamaz hale gelmiştim.Kız yurdundan yaklaşık 30 kişi idik o gece. İzin kâğıtlarında kalınacak yere hepimiz ‘Tek Adres ‘ yazdık OMÜ KAMPÜS CAMİİ. Görevli memur şoka girmiş olacak müdüre hanımı aramış:’Bunlar camii de kalacakmış camii de nerde kalınır? ‘ diye sormuş.Müdüre hanım da şok olmuş. Tabi biz bu olayı sonradan öğrendik ve camiakademi de onları misafir ettiğimiz de bu tatlı bir anı oldu.Gerçi haklılar HANIMLAR CAMİDE KALIR MI?

 2. 2

  Gönüllerimizi muhabbetle rızıklandırdığımız, günahın yağmur gibi yağdığı bir zamanda kuru kalabileceğimiz bir mabed.. AKADEMİK bilgilerimizi CAMİİ ile buluşturabildiğimiz bir mektep.. yuva sıcaklığında, dost samimiyetinde , helal dairede eğlencenin , kardeşliğin doruklarına ulaştığımız bir ortam.. ee daha ne olsun ..?

 3. 3

  Camiakademi’yle tanışan bir öğrenci kardeşimizin dediği gibi; ”Hocam, Cami benim için bir yaşam merkezi, sizler de yaşam koçumuzsunuz.” Ortak değerler ve dertler etrafında toplanan, dağınıklığını toparlayan, hem dünyasını hem de ukbasını inşa etme derdinde olan, hayata sadece dahil edilen değil, gerektiğinde müdahale eden bir reflekse sahip bahtiyar gençlerin muhabbet diyarıdır Camiakademi…

 4. 4

  Bu siteye ulaşan ya da mis kokulu Mehmet ATALAY hocamla tanışma fırsatı bulan kardeşlerim. Öncelikle Allah a sukredın kı size böyle bir ortamda buluşma fırsatı vermiş ve böyle bir insanla karşılaşma imkanı tanımıştır. Ben o insanla tanışalı 5 sene 7 ay 3 gun olmuş. Şu an 25 yaşındayım kimlikte ama gerçekte 5 yaşında kabul ediyorum kendimi. Ben o zaman doğdum ve o zaman hayatın gerçek de ne olduğunu anladım. Rabbıme hamd olsun ki unıverste hayatım onunla geçti, o ortamlarda. Yazacağım o kadar çok şey varki ama uzatmak istemiyorum. sadece bı tavsiye de bulunmak istiyorum size. Mehmet hocamın her dersine mutlaka gidin iki eliniz kanda olsa bile gidin.Camıyı mesken edının ve kıtaplarınıza orda bakın.Vize zamanlarımda kıtap bıle göturmuyordum ben camıye kokusunu alıp geliyordum ve inanmıyacaksınız ama 95 ya da 100 alıyordum cebir ve analız gibi gıcık derslerden :) Hayatınız o kadar değişecek, Rabbımızın o kadar cok nımetiyle karşılasacaksınız kı inanamayacaksınız. Bu sıtede emeği olanlardan Rabbım razı olsun… Canım hocam Rabbim sizden çok çok razı olsun..

 5. 5

  Buluşma yeri olarak Camii’yi belirleyen gençlerin olduğu bir toplumdan ümitler hiçbir zaman tükenmeyecek.

 6. 6

  Ne zaman girsem kampüs camii içersine derim ki burası bir külliye. Burası bana atalarım OSMANLIDAN bir miras. Bu ruhu yaşatmaya vesile olmam gerek. Değişik ve güzel mimarisiyle,kütüphanesiyle,dinlenme ve sohbet yeriyle,eylence yeriyle ve etüt yeriyle bu cami bana diyor ki DOSTUM SEN BURAYA AİTSİN VE GÜVENDESİN.

 7. 7

  Haftada bir ruhumuzu doyurdugumuz her hafta birbirinden güzel lezzetli sohbetleri yuregimize nakış nakış işlediğimiz samimiyet ve doğallık kokan bir mekan camiakademi emeği geçen herkesten ve Mehmet hocadan Allah razı olsun

 8. 8

  İlkbahara gidilen yolda, sonbahar ve kışta yapraklarım hep dökük kalbim hep soğuk üşüyormuş meğer. Tâki camiakademi ile tanışana kadar. Camiakademi kıştan sonraki bahar gibi kuruyan doğanın tekrar yeşerip hayat bulduğu gibi kuruyan köhneleşen kalbim hayat buldu yeşerdi.
  Burada paylaşmam ne kadar doğru bilmiyorum ama paylaşmak istedim. Ben Samsun’a gelirken yolda bir dua etmiştim ilk günün heyecanı ile “Allah’ım bu şehir beni sen ile yakınlaştıran şehir olsun kalbimi seninle doyurmak istiyorum aç kalıp nefsime yenik düşmesin diye”.Şükürler olsun Rabbime duam kabul oldu ve yine şükürler olsun ki nice arayıştan sonra baharı da buldum camiakademi ile birlikte. Mehmet hocamızdan ve emeği geçen tüm kardeşlerimden Allah razı olsun.

 9. 9
 10. 10

  Aciz insanın dünyasında hayallerin ve hedeflerin, rüyaların ve ideaların İlahi bir yol ile kesişmesi ve buluşması mücahedesinin bir örneği, yolda,evde,kampüste ve derste Allahı hatırlatabilen, Rasulün muazzez hayatını hissettirebilen, ömrünü Allah Rasulüne ittiba ile geçiren Hz.Mus’abı, zalime karşı tereddütsüz “AllahuEkber”
  diyen Hz.Sümeyyeyi hatırlatan, cahiliyye döneminin esintilerinin yaşandığı mekanda ve zamanda temiz kalabilmeyi öğreten ve gösteren,geleceğe umudun temsilcisi gençliği mukaddesatın emri ile “oku”maya çağıran, kin’den, ideolojiden ve nefretten parçalanmış insanlığımızı “mü’minler ancak kardeştir’ buyruğu ile hakikate çağıran, sevgisiz,umutsuz ve islamsız gelişen toplumun gerçek fethi için cihad eden, ilme ve akademiye Sultan Fatihi bir değer verdiğini hissettiğim; cami akademide;
  Mehmet Hocam başta olmak üzere çalışmaları yürüten tüm kardeşlerimi gönülden tebrik ediyor,
  Selçuklunun,Hz.Mevlananın, Hz.Şemsin beldesinden CamiAkademi çalışmalarından istifade ettiğimi gururla ve şükranla ifade ediyorum.

  “MABEDİN VE MEKTEBİN GÖLGESİNDE BİR GENÇLİK” marşı ile çıktığınız bu yolda Yüce Allahım yar ve yardımcınız olsun.

 11. 11

  Camiakademi faaliyetlerinde yer alan bir kardeşiniz olarak, İman ve Aksiyon kitabını Camiakademi vesilesiyle okudum, kendimi üstadın fikri içerisinde yaşarken buldum, başımı okşamışcasına hissettim. Hakikat ölmezmiş. Necip Fazıl ile hayal ortağı olmak… Hamdolsun.

 12. 12
 13. 13

  Camiakademiye her geldiğimde içimde hiç bir yerde bulamadığım bir huzurla ayrılıyorum. Bana bu duyguyu tattıran buraya gönül vereren tüm kardeşlerimden Allah razı olsun. Emeğimize gönlünüze sağlık.

 14. 14

  NAMAZA BAŞLAMAK ve BIRAKMAMAK
  Namaz kılmaya başlamayı çok istiyorsunuz ama bir türlü başaramıyor musunuz? Ya da bir dönem kıldığınızı ama sonra bıraktığınızı düşünerek hayıflanıyor musunuz? O halde namaza tekrar başlamak ve bir daha hiç bırakmamak için size altın değerinde önerilerimiz var. Bir Hadisi Şerif’te “Namaz dinin direğidir” deniliyor. Gerçekten de öyle. Çünkü namaz insanı kötülüklerden ve günahlardan alıkoyuyor. Yardana karşı günah işlemeye utanıyor insan. Zira namaz günde 5 vakit Allah’ın huzuruna çıkmak, en yüce sevgili ile buluşmaktır. Seni yaratan Rabbinin emrini yerine getirmek insana öyle bir huzur veriyor ki..
  Şimdi namaza nasıl başlayacağız onu anlatalım.
  – Bir kere düşünün, milyonlarca insan namaz kılıyor. O halde onlar yapabiliyorsa siz de yapabilirsiniz. Başarının bilimi NLP de bunu demiyor mu zaten? Namaz kılan diğer insanlardan hiçbir eksiğimiz yok çok şükür. Onlar kılıyorsa biz de kılabiliriz. Namaz kılmak için çalışmayı veya başka şeyleri bahane etmeyelim. Gerçekten işyerinde kılamadıysak evde kaza edelim.
  – Bir şeyi çok istemek onu başarmanın ilk adımıdır. Gerçekten namaza başlamayı istiyor musunuz? Eğer %100 istiyorsanız tamamdır.
  – Namaz kılmak için abdest almak zor mu geliyor? O halde abdestin tıbben ne kadar faydalı olduğunu ilk önce okuyun derim. Okuduğunuzda iki dakikanızı alan abdesti almak hiç te zor gelmeyecek. Sure bilmiyor musunuz? Fatiha ve bir sure bilmeniz namaz kılmanız için yeterlidir. Sonra zaten diğer sureleri de yavaş-yavaş öğrenirsiniz.
  – Namaza başlamayı çok ta fazla ertelemeyin. Çoğu zaman ertelemek istekleri öldürmektedir. Aksilikler yüzünden kılamadığınız namazları kaza edin ve asla bırakmayın. Arkanıza bakmadan önünüze bakara devam edin. Peygamberimiz (s.a.v) “ Erteleyenler helak olmuştur” demiştir.
  – Namaz kılanlarla arkadaşlık edin. Bu sizi son derece teşvik edici olacaktır. Namaza başladığınızda çevrenizden gelen olumsuz tepkilere kulak asmayın. Zaten yakında bırakır diye düşünenlere inat kendiniz ve ahiretiniz için namazınızı kılın. Unutmayın, ahirette ilk sorgu namazdan gelecektir. Namaz sınavını geçenler için diğer sınavların kolay olduğu bildirilmiştir.
  – Hedefinizi belirleyin, üşenmeyin, asla ertelemeyin ve kendi kendinize söz verin.

BİR YORUM YAZIN