2023 Harman Hatırası

Hatıranın hatırını sorma vakti gelmiş


Câmiakademi Harman Buluşması-1 bir ağustos gününde gerçekleşti. O gün kardeşlerimizle kavuşup kucaklaşmamız, kimimiz için yılların bekleneni kimimiz için ayların heyecanlı bilinmeziydi.


Göremediklerimizle hasret giderelim, görmediklerimizle tanış olalım diyerek çıktığımız yolda 12 Ağustos Cumartesi günü Türkiye'nin dört bir yanından pergelin sabit ucuna, minarenin gölgesine vardık. Beraber oturduğumuz nimet soframız da gönül soframız da bereketlendi. Hatıra Harmanı programımızda anlam bulduklarımız, anlam kattıklarımızla bir saate yılları sığdırdık. Geceye doğru içimizdeki cami çocuğu yine buldu bir yolunu, tam da mabedin ortasına kurdu en güzel oyununu. 


13 Ağustos Pazar sabahına uyandık aslında uyumadığımız uykumuzdan. Bir saate sığdırdık dedik ama elbet sığmadı o yıllar. Bir saatin almadığını kahve kokusu sinmiş geceye yüklemeye gayret ettik. Kahvaltımızın ardından Harman Pikniğimizi Emirgan Korusu'nun ihtiyar ağaçlarının gölgesinde yaptık. 


Gelip de yanımızda olan, gelemese de hep bizimle olan tüm kardeşlerimizi selamlıyor; o güzel buluşmanın hoş hatırası ile yâd ediyoruz.


O günü sizden dinlemeyi çok isteriz, yorumlarda buluşalım.


Yorumlar

  • Camii ile arınmış, durulmuş ve doğrulmuş, zamanın ve mekânın ötesinde bir ortam...
    Mâbedin gölgesinin bereketi,
    kafaları "mâbed" kılar vesselam...