Hatim Takip Programımız Hizmete Başladı

Sevgili kardeşler, sizlere yaptığınız hatm-i şeriflerinizin takibini kolaylaştırmak için ürettiğimiz programı takdim etmek istiyoruz. Programımızı herhangi bir üyelik yapmadan direkt kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kullanım Rehberi 

1) Yeni hatim takibi oluşturma sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

2) Sizleri aşağıdaki gibi bir sayfa karşılayacak. Buradan hatminiz için bir başlık yazabilirsiniz. Hatim duasının yapılacağı tarih gibi çeşitli detayları da Açıklama bölümüne yazabilirsiniz.

3) Hatim bilgilerini eposta olarak almak için eposta alanını doldurabilirsiniz. Bu alan zorunlu değildir.

4) Tekrar kısmını işaretlerseniz bütün cüzler alındığında sistem otomatik olarak yeni bir hatim başlatacak ve hatmi başlatan kişiye mail gönderecektir. Böylelikle çoklu hatimlerinizi daha kolay bir şekilde takip edebilirsiniz.


5) Oluştur butonuna bastığınız zaman size özel hatim takip çizelgesi otomatik olarak oluşturulacaktır. Paylaş butonlarını kullanarak çeşitli sosyal medya platformlarında paylaşabilirsiniz.

6) Okumak istediğiniz cüzün yanındaki alana adınızı girip Al butonuna bastığınızda cüzü sizin adınıza kaydedecektir.7) İlk aldığınız zaman okunmadı olarak işaretli olacaktır. Okuduktan sonra tabloda ilgili cüzün İşlem sekmesi altındaki tik işaretine basabilirsiniz.

Kullanmayı da öğrendiğinize göre aşağıdaki butona tıklayarak hemen bir tane hatim oluşturabilirsiniz.

HATİM TAKİBİ OLUŞTUR

Sistemle alakalı görüş ve önerilerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. 

Hayırlara vesile olması dileğiyle 🌱🌹


Yorumlar

 • Allah razı olsun harika bir program,her gün giriyorum birşeyler okuyorum , o toplu duada yer almak beni mutlu ediyor, küçük bir fikir vermek istiyorum, küçük çocuğu olan yoğun iş temposu olan insanlar cüz almaktan kaçınıyor okuyamam da borçlu kalırım diye, keşke sayfa sayfa verilse ne güzel olur, böyle bir sayfa vardı ve çok kolay oluyordu daha fazla katılım olacağını düşünüyorum, tabiki size kalmış sizi zorlamak istemem,sayfa mükemmel bir sayfa iyiki keşfettim

 • Çok güzel bir uygulama,ögrencilerime her ay hatim dağıtıp takibini tel tek yapıyordum bu uygulama hem çok pratik hem çok sistemli. Yapanlardan Allah razı olsun.

 • Hatim uygulaması daha geniş kitlelere ulaşabilmek ve organize edebilmek adına mükemmel bir uygulama olmuş. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.

 • Selamun aleyküm. Güzel bir uygulama olmuş. Elinize sağlık. Programı denemek için başlattım. Açtığım sayfa üzerinde değişiklik düzenleme yapma imkanım var mı? Örneğin tekrarla butonuna basmayı atlamışım, orada düzeltme yapmak istiyorum. Başlıkta değişiklik yapmak istiyorum vb. Düzenleme veya iptal etme imkanı bulunmakta mıdır?

 • Selamunaleykum
  Çok güzel düşünülmüş
  Fakat oluşturulan hatimi iptal etme, silme ya da yeniden açıklama ekleyip düzenleyebilme gibi özellikleri bulamadım. Bunlarda olsaydı daha kullanışlı olurdu.

 • Çok güzel bir hizmet olmuş, Rabbim emeği geçen herkesten razı olsun, çok büyük bir kolaylık sağlıyor ama tarihi dolan hatimleri nasıl sonlandıracağız onu anlayamadık, bilgi verirseniz seviniriz, Selametle

  • Allah cümlemizden razı olsun. Şuan sistemde biten hatimleri sonlandırma gibi bir özelliğimiz bulunmamaktadır. Eski hatimleri sonlandırmak yerine dilerseniz sistemden yeni bir hatim takibi oluşturabilirsiniz.

 • Olusturduğum hatime nerden bakabilirim bulamıyorum. Ben sistemi çözemedim. Bence kisiye göre bir sayfa olsa oradan oluşturduğumuz hatimleri kontrol etme yerimiz olsa daha güzel olacağını düşünüyorum. Bu şekilde heryeri karıştırdım bulamadım. Biraz sıkıldım açıkcası bu duruma. Ama düşünce güzel daha kolay bir sistem oluşturulursa bence daha güzel olur. Üyelik de şart bence. Kişinin okuduğu okunmadığını takip etmesi lazım. O şekilde olursa bence duzene girer diye düşünüyorum. Yeni açılan bir platform olduğu icin hatalar olabilir. Emeğinize sağlık

  • Merhaba, hatim takibi oluştururken eposta adresinizi girdiğiniz taktirde sayfa bilgileri size mail olarak gönderilecektir. Sistemin şuanki hali pratik ve işlevsel olsa da sizin önerdiğiniz gibi üyelik sistemine geçmeyi biz de düşünüyoruz. Oluşturulan hatim takiplerini düzenleme, listeleme, silme gibi yeni özellikler üzerinde çalışılıyor. En yakın zamanda aktif edeceğiz inşallah.

 • Selamünaleyküm hocam, güzel bir proje geliştirmişsiniz. Diyanet'ten emekli bir kişi olarak, programı beğendim, çok teşekkürler, Ankara'da ikamet etmekteyim, memleketimde kullanıldığını gördüğüm bir hatm-i şerif uygulamasına katıldım. Uygulamayı incelediğimde, bazı kişilerce"cüzü alan kişi" bölümüne, isim değilde 6,7,66, şeklinde rakam yazıldığını gördüm. Dolayısıyla, sözkonusu bölüme harf dışında rakam yazılmasına izin verilmemesi için programın buna göre düzenlenmesini ifadeyle, başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim.

  • Aleykümselam, değerli öneriniz için teşekkür ederiz. Bazı durumlarda isim alanında sayılar da kullanılabiliyor. O yüzden rakam kullanımını tamamen engellemek yerine en az 3 harf kullanma şartı koyduk. Başka önerileriniz olursa söylemekten çekinmeyin lütfen 😊

 • Hazirlamis oldugunuz program büyük bir ihtiyaca sistematiklik kazandirmaktadir.Istifade ediyoruz.Hazirlanan hatim listesinde sonradan aciklama bölümünde güncelleme yapilabilirse daha da güzel olur.Emek verenleren Allah razi olsun.
  Not:Bugün itibariyle yeni hatim listesi olusturmakta basarili olamadim

  • Allah cümlemizden razı olsun. Yakında hatim bilgilerini güncelleme özelliği getireceğiz inşallah. Sistemde ufak bir hata oluşmuş onu da giderdik, artık hatim açabiliyor olmalısınız. Bir sorun olursa bize her zaman ulaşabilirsiniz.

 • Selamün Aleyküm hocam, Güzel Bir Proğram, Allah Razı Olsun,
  TAVŞANLI Kuruçay dan Hayırlı Cuma'lar Dileriz, "Kuruçay'dan Yetişenler"Olarak Kuruçay Belde Halkı Adına Cenazelerde Hatim Başlatmak İçin Proğramınızı 2 ci kez Kullanıyoruz, Öncelikle Hakkınızı Helal Ediniz,
  Hatim ile Birlikte Hatim Sahibine Özel Yasin'i Şerif, Tebareke, Amme... Vb Sureler İçin Bir Program Varmı,
  Anadolu'daki Ninelerimiz den Kalan Bazı Gelenekler Olduğu İçin, Kadınlar Cenaze Evlerinde Yasin'i Şerif, Amme, Tebareke ve Kuran'ı Kerim Hatmi Yapılır,
  Pandemi den Dolayı Cenaze Evlerine Gitmek Yasak Olduğu İçin Herkes Evinde Takip Edebileceği veya Okuduğu Sure Ptoğramına Kaç Adet Okuduğunu veya Kaç Adet Sure Aldığını Belirten, Cenazeye Özel Bir Proğram Nasıl Yapabilirim veya Varmıdır

  • Aleykümselam, amin Allah cümlemizden razı olsun. Şimdilik sureler için bir takip programımız bulunmamaktadır fakat ilerleyen dönemlerde belki bu tarz bir çalışma olabilir. Tavşanlı Kuruçay'a selam ve sevgilerimizi iletiyoruz.

 • Selamün Aleyküm çok güzel bir uygulama olmuş emeğinize sağlık. Ancak bir konu ile alakalı birden fazla hatim listesi oluşturulabilse ve ilk hatmin cüzleri bittikten sonra sistem 2 hatme geçiş yapsa böylece bir hatim programı için birden fazla takip sayfası açmamız gerekmeyecek. Eğer bu düzenleme yapılırsa çoklu hatimlerin okunduğu hatim programları takibi çok daha kolay yapılabilir. Tekrar emekleriniz için teşekkür ederim.

  • Aleyküm selam, değerli fikirlerinizden dolayı biz teşekkür ederiz. Sistemimizi sizin de belirttiğiniz gibi bir hatim bitince otomatik olarak yenisini açacak şekilde güncelledik. Test etmek için deneme hatimler oluşturabilirsiniz. Yeni fikirleriniz olduğunda bizimle paylaşırsanız mutlu oluruz. Yaptığınız hatimlerde bizlere de dua etmeyi unutmayın 😊

  • Değişiklik için teşekkür ederim. Dualarımız sizlerle.

 • Selâmun Aleyküm güzel bir uygulama olmuş ancak yeni hatim oluşturmayı denedim başarılı olamadım. Gönder butonu ile WhatsApp uygulaması üzerinden paylaştığımda daha önce oluşturulmuş bir hatim grubunun sayfası geliyor..

  • Aleyküm selam, sistemi kontrol ettik fakat bir sorunla karşılaşmadık. Klavuzu takip ederek tekrar oluşturmayı deneyebilir misiniz? Sorununuz devam ederse iletişime geçmekten çekinmeyin.

 • Kıymetli Hocam Hatim oluşturma bölümü kişilerce ferdi oluşturuluyor sanki. Merkezi bir takip sisteme dahil olacak şekilde düzenleme var mı. Yada ben tam sistemi çözemedim.

  • Evet, Hatim takibi ferdi bir şekilde oluşturuluyor. Bu oluşturulan hatimler bizim ana sayfamızdaki hatim sayaçlarına dahil edilmiyor. Bu programın amacı kişilerin kendi aralarında okudukları hatm-i şeriflerin takibini kolaylaştırmak.

 • Çok güzel düşünülmüş, vesile olan herkesten rabbim razı olsun ve nice böyle programlar yapmakta işlerini kolaylaştırsın inşaallah