Cami Görevlilerinden
Örnek Projeler

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından cami hizmetlerinin verimliliğini artırmak ve örnek projelerin tespit edilerek yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla; başarılı, aktif ve bulundukları bölgelerde hizmetleriyle temayüz etmiş, proje sahibi cami görevlileriyle 2011 yılından itibaren her yıl düzenli olarak çalıştaylar yapılmaktadır. Gerçekleştirilen “Cami Görevlileri Çalıştayları”na, uyguladıkları projeler ve görev mahallerinde yürüttükleri çalışmalarla çevresinde farkındalık oluşturmuş din görevlileri katıldı. 

Diyanet İşleri Başkanlığı - Dinî Yayınlar Genel Müdürlüğü bu örnek projeleri, sahada yaygınlaştırmak ve dijital ortama aktarmak amacıyla “Cami Görevlilerinden Örnek Projeler” adıyla kitaplaştırdı. 

Câmiakademi olarak bizler de iki projemiz ile bu çalışmada yerimizi almanın mutluluğunu yaşıyoruz. 


Kitapta yer alan (s. 100) “Hayme Ana Projesi”; hanımefendi öğrencilere yönelik aile olma bilinci, evlilik hukuku, çocuk eğitimi ve gelişimi, ev ekonomisi, mahremiyet vb. konularda farkındalık kazandırmayı ve huzurlu bir neslin inşasına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

“Gençlere Yönelik Cami Merkezli Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri” adlı projemiz (s. 108) aynı zamanda Câmiakademi’nin ana projesidir. Hedefi ise üniversite eğitimi için dünyanın ve ülkemizin değişik bölgelerinden gelmiş öğrencilere yönelik dinî, sosyal, kültürel, psikolojik vb. alanlarda cami merkezli danışmanlık ve eğitim hizmetleri sunmaktır.

Bu güzel hizmetlerin üretilmesini sağlayan kıymetli din görevlisi hocalarımızı, yürütülmesinde destek olan değerli il/ilçe müftülerimizi, projeleri kitap haline getirerek literatüre kazandırılmasını sağlayan Diyanet İşleri Başkanlığımız yetkililerini ve projede el emeği göz nuru olan tüm kardeşlerimizi tebrik ediyor, emeği geçenlere özellikle teşekkür ediyoruz. 

Birbirinden güzel diğer projelere aşağıdaki linkten kitabın dijital versiyonuna ulaşarak okuyabilirsiniz.

CAMİ GÖREVLİLERİNDEN ÖRNEK PROJELER

Yorumlar

Henüz hiç yorum yok. İlk yorumu yapmak ister misin?